Uutta puhtia lenkkipoluille
Viikonloppu mökillä meni perinteisen kaavan mukaan: syömistä, saunaa, uintia (kastautumista), ja vähän lisää syömistä. Totta kai tuli myös vilkuiltua tv:stä prinsessa Madeleinen häitä!
Liikunta jäi koko viime viikolla viikonloppu mukaan lukien taas aivan liian vähälle. Pitää ensi kerralla siirtää yhdet urheiluvaatteet loppukesäksi mökille, jääpähän ainakin pois se tekosyy ettei jaksa pakata juoksukamppeita mökkikassiin!
Olen tässä kevään ja alkukesän aikana innostunut neonväreistä, tosin vasta yhden huiviostoksen ja kaupassa hipelöinnin asteella. Myös urheiluvaatteisiin keltaiset ja pinkit toisivat lisäpotkua. Tällä hetkellä kaapista löytyvät juoksuvaatteet on aika perinteisiä mustia ja harmaita, ja ne päällä ei tee mieli lähteä auringonpaisteeseen ulkoilemaan.
Vähän tunnustan itsessäni välineurheilijan vikaa :) Mutta voihan sitä uskotella itselleen, että askel nousisi kevyemmin värikkäissä tossuissa ja trikoissa. Täytynee kesän alemyynneissä pitää urheilukauppojen valikoimia silmällä!
(Kuvat lainattu: Pinterest)