Parhainta uutta vuotta

Hyvää uutta vuotta! Viime vuoden pari viimeistä viikkoa menivät ohi ihan silmänräpäyksessä kaiken joulutouhotuksen keskellä. Joulunpyhät vietettiin sekä minun että miehen perheiden kanssa, mutta nyt olemme jo takaisin kotikulmilla.

Vuoden vaihtumisen yhteydessä minuun on iskenyt joku uskomaton tavaranhävitys ja -järjestelyinto! Olen melkein yhden huoneen päivävauhdilla käynyt meidän kämppää läpi ja lajitellut kierrätykseen tai myyntiin joutavaa tavaraa. On vauvatarvikkeita, pari vanhaa matkalaukkua, taulun kehyksiä, muutama matto ja vaatteita sekä muuta pienempää sälää. 

20151115-DSC09049.jpg

 

20151115-DSC09048.jpg

20151115-DSC09050.jpg

20151115-DSC09054.jpg

20151115-DSC09052.jpg

20151115-DSC09053.jpg

Nämä kuvat työhuoneesta on otettu jo aikaisemmin syksyllä, ja nyt siellä ei todellakaan näytä yhtä siistiltä. Tuonne työhuoneeseen suljetun oven taakse kun on hyvä laittaa kaikki ”välivaiheessa” olevat kamppeet, jotka odottavat seuraavaa toimenpidettä, eli myyntiin laittamista tai kierrätyskeskuskeikkaa. 

Työhuoneen valaisin on yksi meidän kodin harvoista viime syksyn sisustusostoksista. Tuntuu, että nyt meillä alkaa vihdoin olla näihin neliöihin tarvittava määrä valoa. Kun muutimme kaksi ja puoli vuotta sitten tähän kotiin, huonekaluja ei juurikaan tarvinnut ostaa lisää, mutta valaisinten määrä on lähes tuplaantunut :) 

—-

Our home office. In the past few days I’ve been organizing our home and created keep – sell – recycle categories. 

koti sisustus diy