Uusi hiuskuontalo
Pääsinpä viime perjantaina kauan odotetulle kampaajakäynnille! Äitini tuli lapsenvahdiksi, kiitos mami =)
Sanoin kampaajalla että otetaan pari-kolme senttiä pois, tai sen verran kuin latvoissa on kuivaa hiusta. Lopputulos oli neljä-viisi senttiä lyhyemmät kutrit. Että sen verran kehnossa kunnossa latvat olivat!
Meillä on ollut taas touhukas viikko, niin kuin aina 🙂 On ollut vauvan neuvolaa ja muutamat palaverit keittiöfirmoissa tarjousten pyynnön merkeissä. Muutenkin uusi asunto pyörii mielessä päivittäin.
Muutamalle ystävälle olenkin jo naureskellut kuinka erilainen lähestymistapa tulevaan remonttiin ja sisustamiseen minulla ja miehelläni on. Minä otan rennon asennon sohvalla ja alan kaikessa rauhassa selailemaan sisustuslehtiä ja fiilistelmään kiinnostavia ratkaisuita. Mies taas kaappaa syliinsä tietokoneen ja alkaa puhista: ”jahas, kodinkoneita, saiskohan Saksasta jostain nettikaupasta tilaamalla halvemmat keittiökoneet?” ja niin alkaa hänellä sormet vilistää näppäimistöllä ulkomaisten nettikauppojen valikoimia selaten. Että näin täällä 🙂
Taas perjantai, mahtavaa!