Banaania poskeen!
Muutamia Tony Moly tuotteita olen testannut aiemminkin syynä että pakkaukset ovat hellyyttäviä,kuten monella muullakin korealaisella merkillä.Tilasin vähän summamutikassa hillittömän söpön banskun testiin ja olen kovasti tykännyt.Talvi on kuivattanut ihoni ja muutenkin ihoni taitaa olla myllerryksen kourissa ja oireillut monella tapaa.Iho punottaa, kuivaa, hilseilee…niikuin aika monella muullakin suomessa talvet viettävällä.
Magic food banana sleeping pack on yöksi kasvoille jätettävä naamio,joka kosteuttaa,pehmentää,siloittaa,kirkastaa,ehkäisee ryppyjä ja taistelee ulkoisia rasituksia vastaan.Parhaiten naamio toimii kuivalla tai normaalilla iholla.
Tarkoitus on korvata muutaman kerran viikossa yövoide tällä naamiolla, ei käyttää yövoiteena.Tuoksu on hyvin banaaninen,olisitteko uskoneet?Mutta ei kuitenkaan voimakas,tai häiritsevä.Tuubi on todella kiva käyttää, saa hyvin juuri oikean määrän annosteltua.Aivan välittömästi tuote ei imeydy mutta kohtuullisen nopeasti voi pään painaa tyynyyn.Muutaman muun yönaamion kanssa jää selkeä tahmeus kasvoille, joka ei houkuta ainakaan lempilakanoita sotkemaan, mutta tämän tuotteen koostumus on lähellä rikasta yövoidetta, joten käyttö on mukavaa.Banaaninaamio luonnollisesti sisältää banaania jossain muotoa, ja tuoksun lisäksi se pitää sisällään 1% aitoa banaaniuutetta.
Iho on aamulla tuntunut elastiselta, pehmeältä sekä kosteutetulta.Olen muutaman viikon käyttänyt tätä noin 2-3 kertaa viikossa, ja joka kerta banaanin näkeminen ilahduttaa.Tony Molyllahan on tämän lisäksi mm.ihania panda-, tomaatti-ja kirsikkapakkauksia.On muuten varsin kohtuuhintaisesta tuotteesta kyse 85ml tuubi maksaa 14,90e bearelin nettikaupassa.Suomessa siis www.bearel.fi myy ihan kattavasti tätä merkkiä sekä monia muitakin korealaisia tuotteita, ja varmasti tulen tilaamaan lisää testaukseen (ainakin)tältä merkiltä.