Ogx, yllätys marketin hyllyltä

Sain testiin  OGX-sarjan uudet tuotteet, joita ei vielä pitäisi olla myynnissä kaupoissa.Kysessä on itselle aivan vieras merkki ja myöskään mitään ennakko-odotusta ei ollut.Merkkiä myydään mm.Sokoksella,Emotionissa ja K-Citymarketissa.Eli on kyse todella helposti ruokaostosten yhteydessä hankittavasta sarjasta.

Pullojen muoto on hauska, ja eräs kampaaja-ystäväni erityisesti piti näitä pulloja herkullisena, eli vetoaa siis alan ammattilaisiinkin.Pullot on helppokäyttöisiä, minkä tärkeyttä jaksan suitsuttaa vähän väliä.En itse ole yhtään kovien muovitörppöjen ystävä mitä joutuu heiluttamaan, ravistamaan ja hakkaamaan seinään että saa tuotetta käteensä, joten aina kun pesu-ja hoitotuotteet saa vaivattomasti purkista, tulen iloiseksi.

 

18556531_305040746590869_2831194212539908231_o.jpg?oh=6150a219d7012434f540faab9b0839f5&oe=59BA61ABNämä on siis kosteuttavat, mutta ilmavuutta lisäävät tuotteet.Vaikkakin ovat hennolle hiukselle tarkoitettu, niin oma paksu ja karkeakin näistä piti.Kaikissa tuotteissa on sellainen hento merituulen tuoksu ja kesän kynnyksellä jotenkin erityisen paljon pidän siitä.Shampoo vaahtosi hyvin,pesi puhtaaksi jopa jämäkät muotoilutuotteet, kuitenkaan kuivattamatta hiusta.Hoitoaine puolestaan hoiti hyvin, lässäyttämättä hiusta.Aavistuksen latva jäi karkeaksi ja kuivaksi, mutta pääsinpä samalla testaamaan suihkutettavan öljytuotteen.Erityisesti lupaus hoitavuudesta,öljystä sekä ilmavuudesta kuulosti sen verran mahdottomalta kombolta että tahdoin uskoa että tämä toimii, jo enne kun testasinkaan tuotetta.Ja sehän toimi! Pelkäsin että hiuksesta tulee sähköinen, mutta ei, hius oli jämptin tuntuinen, hoidettu, ilmava sekä helppo muotoilla. Tokikin käytin fööniä ja harjaa kuivatteluun, koska en osaa olla jos en tee perusteellista pohjaa kampaukselle.Olen niin pinttynyt 3pv pesuväliin, ja föönaukseen pesun jälkeen, että ihan nolottaa kuinka en pysty rutiineistani poikkeamaan.

Tähän sarjaan kuuluu näiden uutuuksien lisäksi usealle hiustyypille omansa: hoitava Argan oil Of Morocco,värihiukselle Keratin Oil,tuuheuttava Biotin&Kollagen, kosteuttava Macadamian Oil,silottava Coconut Water ja vahingoittuneille Sea Mineral-sarjat  ja hintaa tuotteilla oli 11,90e/kpl(hinta katsottu Sokoksen nettikaupasta)

Ehdottomasti suosittelen kokeilemaan näitä ennakkoluulottomasti!

Kauneus Hiukset Meikki Testit
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.