Ziajan ihana entsyymikuorinta

Tammikuun Betteboxissa tullut Ziajan Goat’s milk enzyme peeling face and neck eli entsyymikuorinta kasvoille ja kaulalle yllätti ihan täysin! 

Ziajan yksinkertaiset ja jopa tylsähköt pakkaukset (veikkaan että pelkistetyt purkit pitävät hinnan alhaalla, eli on vain kuluttajan eduksi) hämäävät joka kerta, on nimittäin tosi kivasta ja edullisesta sarjasta kyse. Olen testannut sarjalta paljon tuotteita ja merkin silmämeikin putsari, käsivoide sekä päivettävä voide on päivittäisessä käytössä ollut jo vuosia. ziaja.jpg

Tämä entsyymikuorinta lähti testiin kun olin oksennustaudissa unohtanut meikit yöksi kasvoille ja aamulla vastassa oli hilseilevä sekä kiristävä naama. Olen käyttänyt entsyyminaamioita kyllä mutta tämä on ehdottomasti paras hintaluokaltaan. Paksu kermainen koostumus, n. 10minuutin vaikutusaika ja iho oli kuin uusi. Tosi helppo ja miellyttävä käyttää, ei valunut, kirveltänyt eikä kuivattanut ihoa. Iho tuntuu hengittävän paremmin, luonnollisen kosteutetulta sekä näyttää terveeltä. Lisäksi iho pehmenee kummasti, ja on siis todella omaan makuun tämä kuorinta, pehmeä sekä hellävarainen mutta silti tehokas! 

Goat’s milkin tuoksu on alkuun aika voimakas koko sarjassa mutta itse olen jopa alkanut pitää siitä mutta alkuun muistan sitä ihmetelleeni. Olen siis testaillut muitakin tuotteita juuri tästä vuohenmaito-linjasta. Oma iho on kuiva ja helposti ärtyvä ja Ziajan tuotteet todella hyvin toimineet omalla iholla. Tämän kuorinnan hinta on 8.90 Sokoksilla ja jos multa kysytään niin hinta on tosi edullinen laatuun ja toimivuuteen nähden. 

Kauneus Iho Testit