Orgasmiongelmien lähteillä, osa 2

Tässäpä inspiroiva puheenvuoro naisen orgasmista! Allekirjoitan täysin puhujan eli Orgasmic Meditationin kehittäjän Nicole Daedonen pääajatuksen siitä, että “Turned-on women will change the world.”

 

 

Ps. Se 15 minuutin orgasmi, johon esittelytekstissä viitataan, ei siis ole 15 minuuttia kestävä orgasmi, vaan orgasmi, joka saavutetaan vartissa tietyllä hivelytekniikalla. Älkää huoliko, minulla on tiedossani tarkat speksit ja postaan aiheesta pian!

Pss. Foorumi on siis TED-konferenssi San Fransicossa. TED:in idea on levittää ennakkoluulottamasti ideoita, ja itsenäisiä TED-konferensseja on järjestetty myös Helsingissä.

Psss. Olen arponut jo muutaman päivän, pitäisikö minun postata jotain toisesta seksiaiheisesta TED-klipistä. Se nimittäin jää ”Onpa friikkiä” -tasolle enkä usko, että yksikään varmaan ihan asiansatuntevan puhujan esittelemistä faktoista ikään kuin seksuaalisesti vapauttaa ketään (minkä lisäksi possu-kohta pisti jostain syystä pasmani sekaisin eikä juuri naurattanut – jos katsot, älä väitä, ettenkö olisi varoittanut).

 

EDIT: Erään lukijan kehotuksesta yllä käsittelemäni klippi alla.

 

hyvinvointi hyva-olo
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.