Sattumuksia pt 2

Ärräärhh, kirjoitin just tän postauksen uudestaan. Juuri kun edellinen versio oli valmis, Firefox päätti potkaista mut ulos. Mitään tallentamatta, luonnollisesti.

No, onneksi kuvan hymy ei hyydy.

DSC00053.JPG

Santiagosta matka jatkui La Serenaan, selvästi pohjoisemmaksi ja rannikolle. Bussissa on kivaa ja palanut Laura! Ei aavistustakaan, miten se on mahdollista, koska istuin kyseisessä bussissa koko päivän. No, aina ei voi voittaa.

DSC00042.JPG

Matkaeväinä leipää, avokadoja, juustoa ja sitruunaa. Erittäin toimiva kombo itse asiassa! Avokadoja on tullut syötyä tähän mennessä reilusti enemmän kuin laki sallii, pari menee helposti päivässä. OMNOMNOM

DSC00062.JPG

Mun host asui tossa oranssissa talossa. Hän surffaa, ja ois vienyt mut ja muut sohvailijansakin, mutta sitten sattui sattuma nimeltä Valle de Elqui.

Yhtenä iltana oli kuitenkin ihan pakko käydä juoksemassa auringonlaskuun, ihan vain jotta idylli olis täydellinen.

DSC00066.JPG

DSC00069.JPG

DSC00070.JPG

Hullusti simpukoita ja hullusti lintuja jotka söi niitä.

DSC00071.JPG

Pelikaani! Ainakin jos mun ornitologian osaamiseen on luottaminen. En tiiä onko, mut julmetun iso toi oli.

DSC00078.JPG

DSC00083.JPG

DSC00085.JPG

Varvas omistettu Rebulle <3

Kulttuuri Matkat