Päivä meidän kanssa – Granada edit
7.57. Herätys! Halailtiin, möngittiin sängyssä ja hoidettiin aamupesut.
8.35 soi puhelin ja lähdettiin huoneesta isovanhempien luokse parin huoneen päähän ja sieltä aamiaiselle.
8.45-9.30. Aamiaista! Gia söi munakasta, melonia, leipää ja maissimuroja. Omalta lautaselta löytyi munakasta, hedelmiä, kookosjugurttia, leipää ja juustoja. Ei noita kuvassa näkyviä donitseja..
10-12. Käveltiin kohti keskustaa ja pistäydyttiin suloisessa kaupassa, mistä löytyi lastenvaatteita, leluja ja muita tarvikkeita. Täällä on joka kulmassa toinen toistaan ihanampia lastenvaatekauppoja!
12-13. Kaupungilla kiertelyn jälkeen käveltiin leikkipuistoon missä Gia intoutui kiipeilemään ja laskemaan liukumäkeä. Napero söi lounaan ja lähdettiin taas kävelemään.
13-15.30. Gian nukkuessa etsittiin lounaspaikkaa ja juuri kun päästiin tilaamaan, avasi pieni silmänsä. Perus :D
16-17. Kaupoilla kiertelyä ja sovittelua, ruskeat housut oli etsinnässä ja missio suoritettu!
17-19. Lähdettiin jo kohti hotellia mutta päädyttiin vielä uudestaan leikkipuistoon. Puiston yhteydessä on ihana kahvila ja tilattiin siitä iltapäivätsufet. Gia oli niin onnessaan kävellessään mummin kanssa käsi kädessä pitkin puistoa <3.
19.30-20.30. Safkaa ja hyvää yötä! Puiston jälkeen käytiin Gian kanssa suihkussa ja lähdettiin läheiseen ravintolaan illalliselle. Väsy tuli kuitenkin niin lapselle kuin äidillekin yllättävän pian ja puoli yhdeksältä napero tuhisi jo sängyssään.