Tuulipukukansa kiittää

image_1364858796224281.jpg

The North Face ja kulttibrändi Supreme päräyttivät juuri ulos lookbookin kevään yhteistyöstä, jonka tähtenä ovat heijastinkankaasta tehdyt tuulitakit. Nyt skeittaritkin voivat olla liikenteessä tyylillä ja turvallisesti. Kysymys kuuluukin: miksei käytännöllisyyden ja pimeyden luvatussa maassa, Suomessa, ole tehty tätä jo aikaisemmin? 

Taitaa nimittäin olla niin, että turvallisuustakit koristavat keski-ikäisten perusjamppojen eteisten naulakkoja, mutta niihin ei ole lätkitty merkkejä, jotka mahdollistavan tuulitakista parinsadan euron pyytämisen ja yleisen tumblr-hypen.

Tämä mallisto muuten menisi Suomessa kuumille kiville. Kyseessä on siis tosiaan kevätmalliston takit, jotka oikeasti tulevat kauppoihin vasta huhtikuussa – samaan aikaan kun ensimmäiset bikinit alkavat saapua.

Ja me kaikki tiedämme mikä on käytännöllistä huhtikuisessa Suomessa. 

muoti trendit ostokset trendit
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.