Sunnuntai talolla

Yhteistyössä Woodio

7A153C6E-1BB9-4607-9DE9-9C71AB290FF2.jpeg

 

DBEB21E6-6577-429D-9F36-644C89A77BB7.jpeg

 

A11C148B-A919-4139-9E45-CE43F00658A3.jpeg

 

En välittänyt siitä, vaikka putkimiehet parveilivat ohitseni, minä valokuvasin ja sytyttelin muina naisina kynttilöitä ja nappasin muutaman kuvan talostani, joka on ollut viikon verran minulle varsinainen työmaa. Ihan voittajafiilis, sillä olen saanut lattian kokonaan tehtyä ja keittiönrunko on kiinni seinässä. 

Tunti sitten putkimiehet laittoivat vedet päälle, olo oli ihan absurdi. Talo on ollut niin pitkään karu työmaa ja nyt se alkaa tuntumaan ihan kunnolliselta asuintalolta. Juoksevaa vettä ja lämpimän sävyinen lattia jalkojen alla tekevät jo paljon!

Putkimiesveljekset asensivat minulle myös pikkukylppäriin Woodion altaan, jonka olen saanut bloginäkyvyyttä vastaan. Ihastuin altaaseen jo ensinäkemältä Turussa olevassa ravintola Nooassa ja olen todella ylpeä tästä suomalaisesta tuotteesta, joka on valmistettu puukomposiitista ja on kierrätettävä. Lisäksi se näyttää todella kauniilta! Musta ja kromi sopivat hienosti yhteen.

koti sisustus