Sunnuntai talolla
Lämmin sunnuntai-ilta ja tuoreimpia kuvia talolta tulee nyt.
Putkimies kävi asentamassa keittiöön hanan, jonka olen saanut bloginäkyvyyttä vastaan Grohelta. Malli on Minta ja erikoisuutena siinä on kosketustoiminto. Kerron tästä myöhemmin lisää.
Taloon on myös asennettu väliovet ja listat suurimpaan osaan talosta. Makuuhuoneen pariovet ovat vielä tilaamatta, olen suoraansanottuna ollut saamaton niiden mittaamisen ja tilaamisen kanssa. Onneksi eivät ole ne kaikkein tärkeimmät.
Kaikki näyttää varsin vaalealta mutta se onkin hyvä pohja sisustukselle. Lähiviikkoina on vielä tulossa jotain sävyä kylpyhuoneeseen enkä millään malta odottaa niitä saapuvaksi.
Ulkona aloittelin jo vähän betonilaattahommia ja istutin heiniäkin koristeeksi. Molempia; laattoja ja heiniä täytyykin ostaa lisää joku hetki.
Viikko vielä lomaa ja tulevalla viikolla keittiö täytynee saada suurin piirtein käyttövalmiiksi.