Kyllä minä tiedän
Body Positivity- Keho Positiivisuus. Olen juuri saanut itselleni tolkutettua, että olen ihan ok, että minä kelpaan kun joku, nimeltä mainitsematon bloggari menee kirjoittamaan aiheesta. Ja se pääsee ihan valtakunnalliseen lehteen asti. Kiitos, kyllä minä tiedän, että olen oksettava, mutta nyt kaikki saavat ihan oikeuden mollata tanakoita.
Tuskin on sekään bloggaaja ajatellut, että jotkut ovat lihavia koska heillä on tauti, jonka kanssa ei helpolla ainakaan laihduteta. Sen taudin takia, he saattavat olla hyvinkin epävarmoja kehostaan ja nyt ovat avoimen morkkauksen alla. Itselläni ei sellaista ole, mutta muuten olen epävarma kehostani. Laihduttaa olen kokeillut, sen onnistumatta.
Joten kiitän sitä bloggaria, joka toi esille, että kehopositiivisuus on hanukasta ja lihavat vain yksinkertaisesti liian laiskoja laihduttamaan, joten näinollen, he ovat myös oksettavia.