Mä rakastuin.. eli Desigual teit sen taas!
Jos mun maha ei kasvais tähän tahtiin tai, jos Desigualin vaatteet olis edes hieman halvempia, kuvassa oleva mekko sulostuttaisi mun kesääni heti ensimmäisistä helteistä alkaen! Mut ehkä sitten loppukesästä, toi vetoketju kuitenkin vois mahdollistaa imettämisen….hmm..
Muutenkin tuntui mekkoja ihaillessani ja hypistellessäni, että tänä kesänä mallisto olisi ollut Just Mun näkönen turkoosin ja violetin vivahteineen. Sieltä ois mun kaappiin sopinut vaikka mitä! Ois jopa voinut laittaa koko kaapin uusiks muutamaa luottovaatetta lukuunottamatta. Mikä vääryys! Miksi juuri nyt??
Mutta yksi pelastus tässä on.. Desigualilla on nyt tekstiilejä myös kotiin ja sisutukseen, asustetakin löytyy. Ehkäpä värikyllästänkin itseni tänä kesänä siis näillä:
Galactica Fair kylpy/rantapyyhe
London Alguero – käsilaukku
Galactic Fair -torkkupeitto
Niin, saahan sitä haaveilla! Näille kaikille kuitenkin löytyisi käyttöä ja pitkäikäisiäkin varmasti olisivat. Ja mikä parasta, ne ovat vain muutaman klikkauksen päässä..
Tai, mitä jos yhdistäisikin matkailun vielä yhtälöön ja lähtisi lauttamatkalle Tukholmaan ihan hypistelemään näitä käsissään ennen ostopäätöstä? Kyllähän kesään aina yks Ruotsinmatkakin pitää mahtua ja nyt ois loistava hetki antaa isälle ja pojalle vähän yhteistä aikaa (ja luonnollisesti mulle piristysruiske) ennen pienokaisen syntymää ;) Joo, näin tehdään…matkaseurakin vois löytyä aika läheltä.
Kaikki kuvat lainattu Desigualilta