Meitä huijataan.
Aivan jatkuvasti.
Ketkuhuiputus 1: Suklaatee. Haisee suklaalle, maistuu kuumalle vedelle.
Ketkuhuiputus 2: Rosollin kanssa tarjottava vaaleanpunainen kermavaahto. Ei maistu saatana kermavaahdolta. (järkyttäviä lapsuustraumoja on tästä jäänyt)
Ketkuhuiputus 3: Lakritsitee. Haisee lakulle, maistuu kuumalle vedelle.
Ketkuhuiputus 4: ”Avaa tästä”-kohdat erinnäisissä pusseissa ja paketeissa. Ei sitten taatusti aukea siitä, vaan jostain muualta. Nimim. en sitten syönyt pähkinöitä salin jälkeen vaan kylvin pähkinät Hämeenkadun varrelle.
Ketkuhuiputus 5: ”Älä etsi, kyllä sitten se mies löytyy.” No ei löydy. Oon ollut aika tiukasti (lähes) kotona illat ja viikonloput, käynyt töissä ja salilla. Mutta no ei löydy. Hemmetti.
Ketkuhuiputus 6: ”On lottovoitto syntyä Suomeen.” Pah, missä on sitten mun 6 miljoonaa euroa tililtä? Eikös sen pitäs pamahtaa syntyessä tilille?
Hyvää loppuviikkoa vaan kaikille.