Shokkipaljastus: nainen pakettiauton ratissa

Nainen! Ratissa! Pakettiauton ratissa! Meikä kävi vähän reissun päällä. Näin sinkkuna nää perjantait on vaan toinen toistaan villimpiä.

imag0771.jpg

Eka roudasin pöytää ja sohvaa ja pesukonetta pakuun exän suosiollisella avustuksella (se sai sohvan ja pöydän sillä ehdolla että roudaa ittekin ja auttaa vielä pesukoneen kanssa, hähä saatana).

Minä (katson kuinka ex vekslaa nokkakärryillä pesukonetta): ”Voisinko mää jotenkin auttaa.”  Ex: ”Pysy pois tieltä.”

imag0772.jpg

Lievä sormi-suuhun-tilanne tuli koettua tuolla kaatopaikalla, kun en olisi millään saanut heivattua pesukonetta tuollaselle lavalle (korokkeesta huolimatta). Mutta kas, rampille ajoi juuri sopivasti kaksi reipasta miestä, jotka suostuivat ilomielin heittämään pesukoneen uuteen sijoituspaikkaansa. No ok, vähän ehkä joutui kallistamaan päätä ja hymyilemään anovasti. Jos tää olis elokuvaa, mää olisin sopinut treffit sen toisen auttajan kanssa. Mutta kun ei oo, niin en sitten osannut kysyä mitään enkä jutellakaan oikein muuta kun että ”juu muutto menossa” paskaa.

Mutta jos tästä lähtisi kohti ansaittua olutta ja Kyynisten Vanhojenpiikojen Yhdistyksen perustamiskokousta ->

suhteet oma-elama hopsoa
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.