pitkä aika viimesest postauksesta :)

Nonnii..mistäs sitä aloittais!

Elikkäs on aika pitkä aika kun viimeks oon käyny postaa tänne. Täs välis on tapahtunut aika paljon kaikkea.

Olin tossa huhtikuun alussa SAKustars-kisoissa ja meni kyl ihan penkinalle koko juttu, mutta tärkeintä oli hauskanpito ja sitä ainaskin oli. Koulussa kaikki on muuten kunnossa. Pari tehtävää pitäis jaksaa tehä vielä. Alotan työssäoppimisen tiistaina ja jännittää aika paljon. Uusa paikka, uus aihe ja uudet ihmiset. Toivottavasti paikka vastaa odotuksia. Kerron tarkemmin asiastan, kun olen itekkin perillä siitä.

No nyt siis postailen töistä. Yövuorossa oon ja väsyttää aika paljon. En oo oikee muuta kerenny tehä ku olla koulussa ja töissä. Pääsiäinenkin meni töitä tehdessä ja lisää ois tulossa. Mutta on sille rahallekkin käyttöä.

Saatiin poikaystävän kanssa asunto ja ollaan muuttamassa vapun jälkeen. IHANAA!! En malta odottaaa…kaikkee ollaa hankittu ja paljon vielä puuttuu. Ihana päästä sisustamaan omaa kotia ja uusi elämänjakso voi alkaa. Ja voi vihdoin sanoo et on aikuinen.

TJ 12 päivää muuttoon ja TJ 25 koulupäivää ja sit valmistuu.

Käytiin ostamassa mulle valmistujais mekko ja se on ihan täydellinen…mikä parasta isi maksoi sen. Valmistujais julhia on alettu järkkää ja vieraita mietitty. Toivottavasti siitä tulis mun elämän yks ihanimmista hetkistä.

Toivotan kaikille hyvää yötä (vaikka olette luultavasti nukkumassa jo). Minä jatkan valvomista vielä hetken. Yritän kirjoitella nyt useammin. HYVÄÄ PÄÄSIÄISTÄ KAIKILLE <3

<3:llä millamaria

Suhteet Oma elämä Opiskelu Työ

huh huh….

Hei kaikki!

Alotetaa vaikka siitä eilisestä asunto esittelystä. Käytiin siis katsomassa asuntoa Myyrmäestä. Ihan kauhee koirankoppi. Ei nirso saa olla ekan asunnon kanssa mut joku raja sentää. Eli ollaa taaski samas pistees. Torstain mennää kattoo Tiksii kattoo asuntoo.

Joo no nyt sit tähän päivään. Oon aamul seittemän aikaa lähteny kouluu ja siel oli aika rankkaa. Uusi jakso alko. No onneks ei tarvii ku n. 10 viikkoo jaksaa nii sit saa paperit kätee ja pääsee siirtyy työ elämään. No joo sit koulun jälkee piti jaksaa viel tanssi treenit. Stressaa ihan sikan ku koht on kisat ja ei tanssi oo ees viel kokonaa valmis. Onneks saatii tänää jotai aikasi ja saatii nyt hankittuu vaatteetki esitykseen. Pitää vaa ajatella et muutama viikko enää nii ei tarvii sit stressaa siit olenkaa ja voi keskittyy muihin asioihin.

 No ehk siin oli pikkuhiljaa kaikki sanottu. Kauheen päänsärky nii pitää mennä nukkumaan pian.

Hyvää alkuviikkoa kaikille.

Suhteet Oma elämä Opiskelu