Iselin 3 kk

Isse1.jpg

Iselin täyttää tänään 3 kuukautta.

Iselin on viime kuukauden aikana oppinut kierimään vatsaltaan selälleen. Joskus hän ei viitsi tehdä sitä laisinkaan ja joskus hän kierii monta kertaa peräkanaa. Iselin tykkää myös kun voi laittaa jalat jotakin vasten ja nostaa vatsaansa ja peppuansa pystyyn. Jumppatyttö Iselin tykkää ottaa kiinni asioita jaloillaan, esimerkiksi jumppakaaressa roikkuvia pehmoleluja.

isse2.jpg

Iselin on todella iloinen. Hän jopa nauroi lääkärille sen jälkeen kun oli saanut ensimmäiset 8 rokotustaan! Isse hymyilee usein ja tykkää ”jutella” monen eri ihmisen kanssa.

save-new_10.jpg

Hän ei ole ujo ja hänellä on jo kaksi poikaystävää (vaikka Issen isä ei ole ihan vielä vakuuttunut, että saavat tällaisen tittelin!). Toinen niistä osaa huudahtaa kovemmalla äänellä kuin Iselin ja toinen niistä on kova poika kuolaamaan. Iselinkin osaa nykyään kuolata ja puhaltaa kuolapalloja.

isse3_0.jpg

Iselin on innostunut kirjoista ja katsoo mielellään eri sivuilla olevia kuvia. Luemme Mikko Mallikasta ja sellaista kirjaa, jossa on erilaisia eläimiä. Olemme myös joskus katsoneet piirrettyjä. Katsomme noin 2-3 minuuttia kerrallaan, koska ne ovat vielä aika ylistimuloivia. Olen muuten nyt vasta ymmärtänyt miksä Japanilaiset rakastavat Muumeja.

save-new_99898.jpg

Onnea 3 kk päivänä rakas Iselin Ingeborg!

perhe lapset