Katse kääntyy syksyyn – Bette box syyskuu 2019
Heippa!
Sain boksin postista jo jokin aika sitten, mutta nyt vasta pääsen esittelemään sitä tielle. Ensi silmäyksellä boksi vaikutti tosi runsaalta ja sisältä paljastui useampia näytteitä ja kiinnostavia tuotteita. Syyskuun boksi on mielestäni huomattavasti elokuun boksia parempi, vaikka toivomaani kynsilakkaa tai huulipunaa ei boksista löytynytkään. Boxi oli tällä kertaa super kaunis. Syyskuun boxin teemana oli saapuva syksy ja paluu arkeen ja paketin kortti kannustaa sanomaan kyllä uusille seikkailuille. Katsotaanpa siis tarkemmin, että mitä boksi piti sisällään:
Bio2you face, body, hair oil with argan oil
Ovh 22 euroa / 100 ml
Bio2You:n monitoimiöljy oli myös kiinnostava tuote ja rakastan öljyjä, mutta olen hiukan laiska käyttämään niitä. Siispä tällainen monitoimituote on erittäin tervetullut meidän wc:n kaappiin. Tuotetta voi käyttää niin kasvoille, vartalolle kuin hiuksillekin, ja se sisältää argan-, jojoba-, manteli-, oliivi- ja tyrniöljyjä. Soveltuu kuulemma myös curly girl -metodia noudattaville.
Super hyvä tuoksu ja hyvän tuntuinen öljy. Monitoimituotteet ovat omia suosikkejani!
Dermosil rise and shine mascara
Ovh 9,80 euroa.
Ripsiväri tuo ripsille luonnollista kaarevuutta ja tuuheutta, sillä sen erikoismuotoillun harjan avulla väri levittyy kauniisti jokaiseen ripseen. Ripsiväri tekee ripsistä tuuheamman näköiset ja koostumuksensa ansiosta väriä on helppo lisätä kerroksittain. Intensiivisen musta ripsiväri kestää ripsillä varisematta ja voit poistaa sen tavallisella meikinpoistoaineella.
Dermosilin Rise and Shine -maskaralle en lataa kovin suuria odotuksia, sillä ripseni eivät pysy taivutettuina, ellei käytössä ole vedenkestävää ripsiväriä. Tuote saa matkata siis suoraan kohti uutta kotia.
Ziaja acai berry päivävoide
9,90 € / 50 ml
Päivävoide on omiaan taistelemaan ikääntymisen ensimerkkejä ja ilmansaasteita vastaan. Rauhoittaa, kosteuttaa ja silottaa ihoa. Acai-marjauute suojaa ihoa ilmansaasteilta. Parantaa ihon kiinteyttä. Tuloksena terveen ja kuulaan näköinen iho. Aurinkosuojakerroin 10.
Ziaja on aiemmista bokseista tuttu merkki. Osa tilaajista, kuten minä sai Acai Berry -päivävoiteen ikääntymisen ensimerkkejä vastaan, ja osalle tuli Jasmine -päivävoide joka on suunnattu puolestaan ikääntyneelle iholle. Pieni ja kätevä purkki pääsee matkoille mukaan!
Lumene blur meikkivoide
16,90 € / 30 ml
Uudistettu ja paranneltu Blur lanseerattiin elokuussa. Meikkivoiteen peittävä koostumus häivyttää ihon pieniä virheitä ja ihohuokosia antaen virheettömän, puolimatan lopputuloksen, joka kestää jopa 16 tuntia. Täyteläinen koostumus sisältää ihoa hoitavaa pohjoita kanervaa. Koostumuksen innovatiivinen blur-teknologia häivyttää optisesti juonteita ja ihon epätasaisuuksia. Hajusteeton koostumus sopii kaikille ihotyypeille. Uusien tuubien materiaalista yli 50 % on kierrätettävää muovia.
Ehdottomasti boksin kiinnostavin tuote tulee tässä! Olen halunnut kokeilla Bluria jo pidemmän aikaa, mutta olen hävittänyt vanhoja purkkeja pois alta kaapista ensin. Blurin pitäisi hieman optisesti häivyttää juonteita ja ihohuokosia ja tarjota iholle kuulas, puolimattainen pinta. Meikkivoiteessa on myös SPF 15, ja näiden uusien Blurien pakkauksista yli puolet on kierrätysmuovia. Nyt jo tuote on ollut päivittäisessä käytössä ja tykkään siitä kovasti!
Näiden lisäksi boksista paljastui pieni hammastahna, Yogi Tea -teepussi, Formula 10.0.6 -merkin mustapäälaastari, Kenzon World Power -tuoksunäyte ja Eat Naturalin välipalapatukka maussa salted caramel and peanuts. Näytteet olivat itselleni erityisen mieluisia ja kaikki tulee heti käyttöön!
Avasin syyskuun Bette Boxin aivan innolla ja haikein mielin, sillä kyseessä on viimeinen boksi tästä 6 kuukauden yhteistyöpätkästä, jolloin olen saanut boksin veloituksetta. Boksissa oli yksi aivan supermieluisa tuote ja monta muuta kivaa juttua. Erityisesti tee näyte kiinostaa tällaisen sadepäivän iltana kovasti. Oli ihanaa tehdä Betten kanssa yhteistyötä, mutta blogini osalta yhteistyöt päättyvät toistaiseksi tähän. Kiitos Betten tiimille!
-Maria