Tähän otsikkoon ei mahdu liikaa kirosanoja

spa51115.jpg

En mene enää ikinä flowhun. Ei ole järkeä maksaa 95 euroa festivaalista, jossa ollaan nyrpeitä, lesoillaan sillä kuka on keksinyt laittaa nolointa päälle (mun listan kärjessä teletappi, petri nygård -huppari ja kaikki armeijakuosihirveys), kovin kattaus on tasoa ämpärirumpali ja ruoka tappaa lompakon. Hirvittävää.

Oi kyllä, mulla on asennevamma. Sen näkee esim siitä, miten paljon oon kuvannut seurueeni ruokajätteitä.

spa51335.jpg

spa51411.jpg

Ja siitä, että Flow oli mulle ”kuvaan jalkoja, stna” -festivaali.

spa51160.jpg

spa51144.jpg

spa51426.jpg

spa51435.jpg

spa51431.jpg

The oli sentään kova. Söisin vaikka mursun papanoita tän naisen kädestä, koska se oli vaan niin kovin ihana. Olin ihan korvalesbona keikalla.

spa51257.jpg

Jotkut ihmiset ne vaan oli ihan kolmiona Kanieeeeeeeeeeeen. Minä en. Tutustuin kuuden biisin jälkeen Lämmössä virolaista ruokaa esittelevään superihanaan esitteeseen, jossa oli kolmiulotteinen pahvi leipä (!!!!) ja josta mulla ei ole kuvaa :((((

spa51477.jpg

No täs nyt sitten tää telepattipatti. En suostu blurraan kenenkään naamaa, kun ei teitä kuitenkaan kukaan tunnista.

spa51294.jpg

Olin matkassa ihmisten kanssa, joiden mielestä parasta festareissa oli se, mikä ääni pääsi 500 nutturapäästä kun Lykke Lin keikka peruuntui. Seura jotenkin jännästi nykii kaltaisekseen. Peruna!

Viime vuonna oli paljon kivempaa koska olin naiivi landepaukku (<3), eikä mun kesä ollut mennyt turistiripulia siivoillessa. Viime vuonna artistitkin oli herttaisempia ja kamera ei seonnut pimeässä.

No, oli se Rubik kova.

Ja ehkä mulla oli ihan kivaa siellä Jo Stancenkin keikalla. 

Lyhyt elokuvat Film Garagessa <3

Vauhtihirmun janojuoma <3

Lastenmusiikkia <3

Kestin jopa Empire of the Sunia tuhannen ”salaviinapäissäni”

Mutta ei silti ollut kuuden tunnin lauantaireivejä, kuten viimeksi.

Nyt vituttaa biisilista:

  1. Crystal Castles – Baptism
  2. Coldplay – Yellow
  3. Disco Ensemble – Magic Recoveries
  4. Kent – Om Du Var Här (niin ei vituttaisi niin paljoa)
  5. Muse – Stockholm Syndrome (kovalla)
  6. Placebo – Bitter End
  7. Radiohead – Creep
  8. Sparks – Dick Around
  9. White Stripes – Seven Nation Army
  10. KAIKKI MUUMIMUSIIKKI STNA!

Ei mulla muuta. 

puheenaiheet ajattelin-tanaan
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.