Hetkiä viime päiviltä
Viime päivinä on:
Nautittu auringosta ja luettu kirjaa. Kauniit nuo maidonvalkoiset sääret. 😀
Syöty kesän ekat herneet. Koska litrasta ei tule kuin paha mieli niin piti ostaa kolme. Suurinta kesäherkkua!
Leivottu pullaa työkavereille siitä hyvästä, että työt jatkuvat ainakin seuraavan vuoden!
Syöty ensimmäistä kertaa aamiainen parvekkeella. Oli kylläkin huppari päällä, koska oli hieman viileää kuitenkin. ;) Kirja on muuten hyvä, siitä lisää kun saan sen luettua kokonaan.
Soviteltu poikaystävän lippistä. Kuulemma sopii mulle, mitä mieltä olette? ;)
Ihailtu maisemia kun pojat heitteli frisbeegolfrataa läpi. En edelleenkään osallistu muuten kuin kävellen mukana, pitäisi ehkä harjoitella sitä heittämistä jossain vaiheessa. :)
Käyty testaamassa uusi Ravintola Taikuri Jyväskylän keskustassa. Hyvää oli! :)
Ihania muutamat viime päivät. Eikä vähiten sen takia, että aurinko on paistanut ja on ollut lämmintä. Vaikka harmittaakin, että ne lämpimimmät päivät olin töissä sisällä. Onneksi illasta kerkesi hieman nauttimaan. Voi kun tulisi pian taas lämmintä. Harmi jos koko kesä on näin kylmä kuin nyt on ollut ennen näitä lämpimiä päiviä.