Christmas Decor vol.4
Tässä taas lisää hillittyä joulutunnelmaa täältä meiltä! Huonekuusi on mun lemppari joulukoriste, sillä se on niin yksinkertainen ja kaunis. En laittanut kuusen tänä jouluna yhtään koristetta, vaan laitoin ruukun kauniiseen Tine K:n punottuun koriin.
Ostin vastikää Sisustuksen koodista Hayn ruudullisen pahvilaatikon, joka näkyy alla olevassa kuvassa. Bokseja myytiin 5€/10€ hintaan kappaleelta. Tämä iso ruudullinen oli 10€ ja lisäksi ostin pienen harmaan laatikon viidellä eurolla. Hayn boksi ja Ferm livingin kangaskassi sopivat tosi kivasti yhteen 🙂
Säilyttelen tuikkuja Iittalan purkissa, jossa on lasikansi ja korkista tehty pohja. Tuosta on helppo napata kynttilöitä tuikkukippoihin, ja niitähän tähän aikaan meneekin paljon! Lisäksi purkki sopii hyllyyn todella kauniisti :)
Balmuirin suuri lasinen lyhty on meidän takka! Sanonkin aina, että laitan takkaan tulet :D Lyhty valaisee upeasti ja ehkä se myös vähän lämmittääkin, heh :)
Nyt adventtikynttilät palamaan ja paketointi hommiin :)