Hair copycat

tukka_osittain_sisvusta.jpg

Oon muutamassa blogissakin jo törmännyt tähän kampaukseen. Tai oikeestaan siihen Hanneli Mustaparran kampaukseen ja sen eri variaatioihin, joten olihan mun myös itse se testattava. Ja mikäs sen parempi testipäivä, kuin päivä jolloin olisi jo eilen pitänyt pestä hiukset. Nyt niihin tuli kivasti volyymiä kuivashampoolla 😀

main_original_466x530.jpg

Hannelin versio kampauksesta oli glamourimpi ja enemmän juhlaan sopiva. Mä halusin taas enemmän massaa omaan versiooni, ja muutenkin rennomman lookin. Eli muuten tein samoin kun tuossa alkuperäisessä kampauksessa, mutta vedin noita osioita vaan reilummin ulos ja levitin niitä. Jätin myös tuon takatukan roikkumaan vapaasti enkä laittanut sitä nutturalle tms.

tukka_takaa.jpg

Hiuslenkeiksi valitsin reilusti eriväriset ja erottuvat, eli asun mustavalkoteemaa myötäilevät mustat. Vähänhän tuo on vinkura, mutta eipä sitä kai sitten liikenteessä niin huomaa kun pääkin liikku 😀 Latvat olis myös voinnu suoristaa, mutta me oltiin hei vaan orimattilaan menossa että ei kai se nyt niin tarkkaa ollu 😉 Jos olisin iltaa varten tän kampauksen tehnyt niin toki olisin panostanut paljon enemmän. Tää oli nyt vaan eka testi, badhair-dayn ponnari pelastus, kun ei kuitenkaan ihan perusponaria halunnu laittaa.

tukka_peilin_kautta.jpg

Ihan kiva kampaus mun mielestä. Ja hyvin varioitavissa, juhlahiuksiin ja festarilookkiin. Suosittelen :D

Hannelin kuva: http://www.whowhatwear.com

muoti trendit hiukset meikki