L’oréal extraordinary oil

Hauskaa lauantaita kaikille! Mä ajattelin kertoa teille nyt muutaman päivän kokemukset yhdestä kosmetiikka tuotteesta. Nimittäin L’oréalin Nutri Gold Extraordinary oil nimisestä oljystä. Mä sain tuon pullon sieltä Ladies hockey nightista, se oli yks goodiebagin tuote. Heti illalla sitten toki sitä nassuuni änkesin.

Nice saturday for all of you! I thought I’ll come and tell you about this one cosmetics product I got from Ladies hockey night goodiebag. It’s L’oréal Nutri Gold Extraordinary oil. At the same night I got it, I putted it on my face for first time also.

20131003_115701oljy1.jpg

Tuossa öljyssä on kahdeksaa eri eteeristä öljyä ( jojoba, kamomilla, ruusu, metsäruusu, rosmariini, laventeli, appelsiini ja geranium). Ja se luultavasti aiheuttaa sen melko voimakkaan yrttisen tuoksun, joka alkuun hieman hätkähdytti mua. Mutta kun siihen tottui niin ihan miellyttävä se on. Tää tuote lupaa iholle kiinteyttä, pehmeyttä ja heleyttä, jotka iän karttuessa väistämättä hiipuu. Ja siinä mainitaan myös pohjoisen ilmasto, jonka vaikutuksiin tän öljyn pitäis auttaa.

The oil includes eight different oils ( jojoba, chamomille, rose, wildrose, rosemary, lavender, orange and geranium). Those oils propably give the strong herby scent that I first was a bit surprised to. But as I got used to it, it’s actually quite nice. This product promises to give your skin firmness, softnes and brightness. It also promises to ease the the symptoms caused by harsh nordic weather.

20131003_115559oljy2.jpg

Mun muutaman päivän käytön kokemuksella iho tuntuu pehmeemmältä. Toki se on luonnollista että jos naamaan parikin kertaa päivässä hieroo öljyjä niin pakkohan sen on kosteuttaa. Mutta ainakin nyt näillä kokemuksilla aion jatkaa käyttöä. Pullo on varmaan aika riittoisa, sillä aamuisin riittää 3-4 tippaa koko naamaan ja illalla sitä voi sitten laittaa hieman runsammalla kädellä :)

For the experience of these couple of days I can say that I’ll continue using this. And I’ll bet this bottle lasts quite a long time since in the monings, 3-4 drops is enough. In the evening you can put a bit more :)

 

kauneus iho testit oma-elama
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.