Lempimatkakuvani
Mä aion nyt jakaa mun lempimatkakuvat, jotka on tärkeitä mulle tavalla tai toisella! Nää kuvat ei ole niitä laadukkaimpia, mutta sitäkin tärkeämpiä. Ei ole missään tärkeysjärjestyksessä. Niin hienoja hetkiä!!
1.Suomitytöt. No words needed. Mahtavia tyyppejä, ehkä hulluimat muijat ketä tiedän! Mä kuuntelin näiden tarinoita aina ihan itku silmissä, kun nauroin liikaa!! Ikävä! Meidän tiet eros melbournessa, mutta uskon, että me vielä törmätään! Tää oli myös yks hyvä viikonloppu, kun oltiin couchsurfing. Parasta! Tän viikonlopun aikana tapasin myös aika kivan tyypin, josta vaan tykkään! hih.
2. Julia Saksasta. Ihana ihminen! Tutustuttiin Geelongissa ja vietettiin niin paljon aikaa yhdessä! Jaettiin ilot ja surut.
3. Jervis Bay, eka roadtrip Ausseissa mimmiporukalla! Upeeta!
4. Bondi Beach.
5. Lunta. Snowy Mountains, en tiennyt, että täällä on lunta! Shokki.
6. Tää kuva herättää mussa vihaa ja rakkautta. Tää on sieltä Narembeesta, jossa olin baarimikkona yhden kuukauden ja se yks kuukausi oli täysi helvetti. Työ ja asiakkaat oli kivoja. Mutta mun pomo ei. Itkin asiakkaan edessä, pomon edessä ja silti se jakso haukkua hitaaksi ja huonoksi. Tein työni täydellisesti, mutta joku tota mun pomoa vaivas. Ihminen jota en koskaan enää ikinä halua nähdä. Mutta tuolla mä kasvoin ja tulin niin vahvaksi, että ihmettelen! Mua ei enää pienet asiat ja kommentit vaivaa.
6. Tää oli sitä villiä aikaa. Farmityöt Geelongissa. 5 rankkaa kuukautta ja paljon rahaa. Ihania uusia ystäviä ja sharehouse. Voi kun voisi palata ajassa taaksepäin!
7. Tää on ihan perus beach kuva, mutta sitäkin tärkeämpi hetki!! huhhuh. Jotain semmosta mitä ei edes voi selittää. Ja tääkin kuva sen ihan mahtavan tyypin kanssa! ;)
xoxo Henna
ps. Täällä Sunnuntaiyö!