Folkin valikoimissa nyt microblading ja sokerointi
Kävipä niin, että eräs asiakkaani esitteli minulle kuvaa ystävänä microblading-kulmista, jotka olivat uskomattoman kauniit ja luonnolliset. Siltä istumalta vakoilin ko. kulmien tekijän insta-tilit ja haltioiduin. Tekijäksi paljastui Hanna Vähäpassi, johon otin samantien yhteyttä ja kyselin, josko häntä kiinnostaisi tulla Folkiin töihin.
Ja niin vain kävi, että kaikki palaset loksahtelivat kohdilleen, ja nyt Aurorankadun Folkin sivuhuoneesta löytyy Hannan työhuone!
Hanna on ehkä tunnetuin mielettömistä meikkauksistaan, joihin lukeutuu morsiusseurueiden lisäksi mainos-, tv- ja muotikuvaukset. Meikkausten ohessa syntyvät myös rennot kampaukset. Kurkkaa instasta @hannavahapassimakeup.
Microbladingiin hänellä on luontainen kyky, katsokaa vaikka @browsbyhvma.
Hannan palveluvalikoimissa on myös sokeroinnit, jotka sujuvat tältä neidolta luonnikkaasta ja vaivattomassa ilmapiirissä.
Olen aivan rakastunut Aurorankadun pikkuhuoneen uuteen lookkiin. Siellä näyttää ihanalta!
Varaa aika Hannalle vaikka heti: www.folkhelsinki.com. Henkilöesittelyä tulossa ensi viikolla :)
Meeri