Kampaajan tärpit I Love Me -messuille

Helsingin messukeskus todennäköisesti täyttyy ääriään myöten tulevana viikonloppuna, kun megalomaaniset I Love Me -messut pärähtävät käyntiin! Saman katon alta löytyvät viikonloppuna Kauneus-, Muoti-, Terveys- ja Luonnollisesti-osastot, Kosmetologipäivät sekä Joogafestivaalit.

Itsellä osui messuohjelmaa selatessa silmiin kahdenkymmenen muun kohteen lisäksi seuraavat must-go -teltat:

TUKKATÄRPIT

Biozellin osastolla ilmaisia pikakampauksia ja tuotenäytteitä. Testissä myös Color Maskien uusi sävyttävä tyvisuihke! (6e80)

Livboxin osastolla letti- ja meikkikoulu, jossa lettipuolella opastamassa mm. Wellan kouluttajat (6e148)

Bloggari Matti Airola taikoo lettejä koko lauantain ja sunnuntainkin (6b111)

Hiuspohja- ja hiusanalyyseja Vivecosin osastolla (hinta 5 €)

IHO- JA MEIKKITÄRPIT

Salon Klipsin teltassa Miss Helsinki -finalistien kauneusvinkit joka päivä klo 14. Mielenkiintoista!! (6d141)

Look-alike Makeup by Jere Sihvonen Ben Nyen osastolla – huikean taitava Jere taikoo itsestään mm. Paula Koivuniemen, wau! (6g68)

Madaran herkän ihon nokkostuoteet messutarjouksessa! (7k41)

Beautyblender pikameikkejä (osasto 6b111)

Sunnuntaina Soap & Balsamin osastolta yllärilahja! (6f99)

I Love Me -messutärpit.jpg

Boom!

Pääsen itse paikanpäälle ja kiertelemään vasta sunnuntaina. Toisaalta tällaiselle rauhaa rakastavalle hälinäahdistujalle sunnuntai on varmasti se paras päivä näiden messujen kiertelyyn :D Tulehan moikkaamaan, jos kävelet vastaan! Ja muiden bloginlukijoiden iloksi voit jakaa kommenttiboksissa myös omat messutärppisi.

Nähdään vilskeessä!
-Meeri

kauneus hiukset hyva-olo tyo