Nuo arjen pienet, typerät hetket

Postireissulla piipahdin ihan vaan ohimennen Seppälään värikkään kynsilakkahyllyn houkuttelemana. Kun vaatetus koostuu pääasiassa mustasta ja harmaasta, niin jostainhan se riemu on revittävä, vaikka sitten värikkäistä kynsistä.

Ooh, miten nätti sävy ja hinta alle kolme euroa, olkoon menneeksi!

Kotona kurkkasin peilikaappiin ja sieltäpä morotti täsmälleen samansävyinen puteli, eri merkkiä tosin.

img_6401_805x1024.jpg

Enkä voi edes piiloutua sen selityksen taa, että lakkoja olisi jotenkin niin paljon etten millään voi muistaa kaikkia sävyjä ulkoa. Niitä on alle kymmenen.

Noh, nyt on sitten sekä naitlupia että villiä ja mietoa. Miettikää, miten paljon hauskempi tuonkin lakan nimi olisi ihan suomeksi? Ja mikä helkutin Villi & Mieto? Että oon joo vähän sillai hurja mut en sit oikeestaan kuitenkaan, ehe ehe.

Kyllä, tämä on nyt todella iso ja merkittävä ongelma.

 

kauneus meikki oma-elama
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.