Uusi työpiste, uudet nännikuvat
Lilyn toimitus muutti tänä aamuna A-lehtien kellariin, lähemmäs Lily-poikia.
Avoin strategiani on uida kodaajakaverien liiveihin ja sukkana sisään äijämeininkiin tissikuvien avulla.
Kiinnittäkää nännien lisäksi huomionne uuden kupiikkelini pelkistettyyn mustavalkoisuuteen (vanhan työpisteeni vanhoine tisseineen näet tästä).
Katsokaa mikä kuri! Mikä järjestys! Mikä uudestisyntynyt toivo siitä, että tällä kertaa meikäminimalisti ei arkistoi turhia meikkitiedotteita, muistitikkuja tai ideavihkoja.
Mikäli kateus ei vielä kurottanut sinne asti, kiinnitä katseesi tissien ohi vasemmalle, arkitorstain ylläriin: keltaiseen kukkakimppuun. Maljakko on isohko, myönnän, mutta puska hurjan nätti.
Ai ai, tältä se uusi aika ja alku tuntuu ja tuoksuu.
Tasapainoista torstai-iltaa työn sankareille toivoo: Jenna, joka aikoo seuraavaksi lahjoa kellarin poikia Mignon-munilla