Lievestuoreen Heinähattu ja Vilttitossu

20140222-083319.jpg

20140222-083255.jpg

20140222-083225.jpg

20140222-083153.jpg

Terkkuja Hankasalmelta!

Tulin vain nopeasti kertomaan, että menkääpä hyvät keskisuomalaiset katsomaan Lievestuoreelle Pelkkää Draamaa -porukan esitys Heinähattu ja Vilttitossu ja Rubensin veljekset.

Esitys oli aivan loistava! Hauska,monitasoinen ja vieläpä sopivatempoinenkin. F nautti valtavasti, eikä meillä aikuisillakaan ollut kertaakaan sellainen olo, että teatteripenkissä istutaan vain lapsen vuoksi: Tarina tempaisi mukaan myös aikuisen!

Täytyy vielä sanoa, ettei viihtyminen taiteen parissa ole aina rahasta ja nimekkäistä tekijöistä kiinni. Tämä esitys nimittäin vei esimerkiksi alkuviikon Risto Räppääjä ja Liukas Lennart -leffakokemusta aivan 6-0.

Voitte vain kuvitella, mikä on ollut puheenaiheena tämän neidin jutussa eilen ja tänään heti herättyä :)

Esityksiä Lievestuoreella on vielä muutamia, joten tsekatkaapa esitysajat ja muu info täältä.

-Karkki (joka on muuten nyt saanut nukkua tarpeeksi)-

P.S. Isonapa oli aivan huikea!

puheenaiheet ajattelin-tanaan sisustus perhe
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.