NOSH vaatekutsuilla
Olin tänään ystäväni luona NOSH vaatekutsuilla. Tämä oli ihan ensimmäinen kertani enkä itseasiassa ollut edes ennen kuullut kyseisestä firmasta. Positiivisena yllätyksenä selvisi, että NOSH on suomalainen yritys, jonka vaatteet ovat ekologisia, korkealaatuisia, luomupuuvillasta valmistettuja, todella ihanan oloisia tuotteita naisille, vauvoille ja lapsille. Vaatteita hypistellessä todellakin tunsi, että kankaat ovat erittäin laadukkaita!
Kankaiden kuosit, printit ja värit ovat todella herkullisia ja kauniita. Jos minulla olisi kovasti ylimääräistä rahaa, varmasti ostaisin vaikka ja mitä, mutta tuotteet ovat minun budjettiini melko hintavia. Ne ovat aivan varmasti laadukkaita ja pitkäikäisiä, sen kyllä huomasi! Kannattaa ehdottomasti tutustua niihin täällä. Ajattelin itse, että voisin ehkä vaikkapa syksyllä pitää kutsut kotona! 🙂 Niin, ja he myyvät myös niitä ihania kankaita, jos ompelu onnistuu joltakulta. 😉
Minä lähdin kutsuille aivan itsekseni. Sofia arpoi pitkään, että lähteekö mukaan, mutta päätti kuitenkin jäädä kotiin, sillä joutuu olemaan isistä erossa pari päivää kun tämä suuntaa aamulla työreissulle Saksaan. Itse lähinnä toivon, että en synnytä sinä aikana. Olen nyt viikon ajan voinut todella pahoin, sillä ilmeisesti vauva painaa johonkin isompaan verisuoneen ja se aiheuttaa pahoinvoinnin sekä heikotuksen tunteen. Neuvolassa onneksi kaikki oli kunnossa, joten ei auta kuin voida pahoin! Huomenna muuten alkaa jo äitiysloma. Uskomatonta!
-R
Blogia voit seurata myös Facebookissa, Instagramissa (@kotikumpulassablogi) ja Bloglovin’ssa. :)