Taas kerran – Olohuoneen matto
En ihan oikeasti tiedä monesko matto koirien takia meillä on menossa. Ihan valehtelematta ainakin kahdeskymmenes. Ette välttämättä halua tietää, mitä edelliseltä matolta löytyi, mutta lopputulos on tämä:
Viesti Topille, että hae Ikeasta uusi, halpa (!!), matto. Mieheltä Ikean matto-osastolta tuli kuvia, hinta- ja tuotetietoja. Sitten päädyttiin tähän. Oli halpa, iso, pehmeä ja puhdas. Ennen kaikkea puhdas! Maton täytyi olla halpa siksi, että meillä näitä mattoja kuluu. Lapset eivät ole vielä tuhonneet yhtäkään, koirat sen parisenkymmentä.
Alkuun matto tuntui aika tummalta, mutta nyt siihen on jo tottunut. Parasta on (sen puhtauden lisäksi), että se on juuri ryömimään oppineelle vauvalle ihanan pehmeä ja iso alusta. Näköjään myös isommat lapset viihtyvät sillä!
Viihtyisää viikonloppua kaikille!
-R
Blogia voit seurata myös Facebookissa, Instagramissa (@kotikumpulassablogi) ja Bloglovin’ssa. :)