KISSES ON FIRE

 

J. Tuliniemi - Kriselda

J. Tuliniemi - KriseldaJ. Tuliniemi - KriseldaJ. Tuliniemi - Kriselda

 

Pääsin jälleen Jeffin linssin eteen hänen viime Suomen matkallaan. Sen sijaan, että olisimme kuvanneet perus asukuvia, niin pyysin ystävääni Patissea stailaushommiin! Meillä on keskenään niin erilaiset stailaustyylit, että olen jo pitkään halunnut nähdä hänen tulkintansa minusta.

Enkä voisi olla onnellisempi lopputuloksesta! Patisse sai kuorittua minusta himpun verran rohkeamman naisen – sellaisen kuin oikeasti olen. Tänä keväänä blogin muotipuoli saa siis aivan uusia tuulia, kun jatko-osia tämän tiimin aikaansaannoksista on luvassa. Toivottavasti inspiroidutte yhtä paljon kuin minä!

 

P.S. Ja mikä ihmeen kisses on fire? Topshopin aivan ihana body Zalandolta on sen niminen. Ja pusuhommat ovat olleet muutenkin aika tapetilla, kun vihdoin ja viimein aloitin katsomaan SKAMia. Ah, teinirakkaus!

 

 

Photos: J. TuliniemiStyle: Patisse A LodyLOCATION: FINLANDIA HALL Jacket: LongchampBody: Topshop/ZalandoTrousers: Isabel Marant pour H&M 

 

Lue myös:Whimsical Curiosity pt. 2Farkkumuijat

muoti paivan-tyyli
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.