8 +1 = unohtumaton viikonloppu?

Kun luet tätä, pelkään taas kerran kuolemaa Euroopan ilmatilassa. Mitä luultavimmin tuuletan pian Kobenhavn Lufthavnissa ja hoilaan tuttuun tapaan Rakaaasshhhhtaannnn elämääää selvittyäni taas hengissä. (Tai sitten tästä merkinnästä tulee tosi legendaarinen.)

Yhtälö kuuluu: 8 elämäni rakkainta naista + 1 elämäni suosikkikaupunki = tyttökerho köes Köpis!

Saatiin ensimmäistä kertaa koskaan koko jengi kasaan kokonaiseksi viikonlopuksi ja päästään yhteiselle matkalle. Edes kerholaisten häissä emme koskaan ole olleet kaikki saman katon alla. Viimeksi ylipäätään ehkä joskus vuonna 2005? Ei voi muistaa. Aina jollain on jotain. Nyt ei ole.

On vain me, kolme pitkää päivää, paljon ravintolavarauksia & epämääräisiä Hay-lippulaivaputiikki – Christiania – pienpanimo -suunnitelmia. En voi uskoa tätä, ennen kuin koko konkkaronkka on perillä.

Ja sitten korkkaan taas tällaisen, tralalaa.

dsc_6435.jpg

suhteet oma-elama ystavat-ja-perhe matkat
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.