Au, au…. au au au…… :-)
Tämä on ollut aikamoinen vuoristorata päivä joka alkoi tosi hyvin ja iloisesti…..
Sitten sain puhelin soiton äitini palvelutalosta(hän sairastaa Alzheimerin tautia) että äiti oli saanut epilepsia kohtauksen…meidän oli tarkoitus mennä hammaslääkäriin tänään, joka luonnollisesti peruttiin… No huoli äidistä oli aamupäivän teema..hän kuitenkin toipui hyvin on ollut vain koko päivän tosi väsynyt….mutta kaikki hyvin 🙂
Treenaaminen ei sitten kiinnostanut yhtään ja muutenkaan en oikein saanut juuri mitään aikaiseksi….. Ystäväni sitten soitti ja kysyi jos mentäisiin 16.30 Zumba tunnille ja niinhän me teimme….innostuin sen verran että ennen tuntia tein jokapäiväiset punnerrukset ja kyykyt jotka melkein jäivät väliin….
Zumbaan menin fillarilla….20min suunta ja ylämäkiä on molempiin suuntiin …
tämä oli ensimmäinen kerta moneen kuukauteen zumbassa ja ohjaaja oli myös uusi….
Tunti oli aivan mahtava… TOSI hyvä ja siitä jäi kiva mieli… Kun vielä polkasin himaan tunnin jälkeen , niin lopputuloksena olen aivan rätti ja tuntuu että koko kroppaa kolottaa…..
Sitten kaalilaatikko(ilman riisiä) uuniin ja kohta perhekävelylle hauvojen kanssa….loppuillan aion viettää Kate Hudsonin ja Anne Hathawayn leffan parissa….
oikein mukavaa iltaa kaikille,
AS