Taapero, kisu ja kesä

Instagrammia seuraavat ei ole voinut välttyä kisukuvilta! Meille siis vihdoinkin, vuosien haaveilun jälkeen, tuli bengalinkissa. Pieni kotileopardi, Olivia on sopeutunut meidän perheen elämään hienosti. Pentu osasi heti käyttää hiekkalaatikkoa ja ruoka maistuu. Stephenin ja kissan yhteiselo sujuu mutkattomasti. Kyllä puolitoistavuotias kaipaa aikuisen valvontaa leikkiessään kisun kanssa, mutta toisaalta kissa on nopea ja vikkelä ja osaa kyllä poistua tilanteesta kun taaperon otteet käyvät liian rajuiksi. On se mukavaa kun on kissa talossa!

Kuvankaappaus 2014-7-23 kello 12.42.22.png

Kuvankaappaus 2014-7-23 kello 12.42.40.png

Ollaan yritetty opettaa Stephenille, että ”paijaamisen” sijaan kissan kanssa on kivaa leikkiä tuollaisella huiskuttimella. Olivia ja Stephen nauttii tästä leikistä hurjan paljon! (Tuossa selässä niitä hyttysenpuremia.)

Muutoin helteistä ollaan nautittu ulkona! Eilen oltiin retkellä Pirkkolassa, jonka urheilupuistossa on ihana tekolammikko ja ranta. Stephen leikki muiden taaperoiden kanssa ja polski rannassa. Retkellä mukana olivat kummatkin pikkusiskot kumppaneineen. Ulkoilun jälkeen suunnattiin keskimmäisen siskon ja siskon vaimon kotiin nauttimaan lasagnesta, jäätelöstä ja raakakakusta. Stephen nukkui päiväunia uusissa, ihanissa vaunuissaan! Got to love Huuto.net.

Kuvankaappaus 2014-7-23 kello 12.48.57.png

Kuvankaappaus 2014-7-23 kello 12.49.09.png

Kuvankaappaus 2014-7-23 kello 12.49.21.png

PS. Jos joku on vaunuja vailla, niin meidän vanhat Britax B-Smart 4: set on myynnissä. Jäivät tosiaan Stephenille liian pieniksi. Normaalikokoisella lapsella näiden pitäisi vissiin olla hyvät sinne kolmivuotiaaksi saakka!

suhteet oma-elama ystavat-ja-perhe
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.