Lauantain kuva-albumi
Voi miten ihanasti lauantain vietto alkoikaan. Kamera kaulassa ja eväät (banaani) repussa lähdin läheiseen puistoon kuvailemaan.
Ympäriinsä kävely on sinänsä hauskaa, sillä koskaan ei tiedä mihin päätyy. Tällä kerta matka johti rypsipellolle.
On ihan käsittämätöntä, miten täynnä lintuja tämä lampi on aina! Hanhia, sorsia, joutsenia.. you name it. Täysi mysteeri kuitenkin on mihin kaikki siivekkäät katoavat illalla. Oikeasti! Iltaisin koko lampi on aivan tyhjä, eikä lintuja näy missään. Silti ne palaavat takaisin aina seuraavana päivänä.
En tiedä olenko ainoa, mutta en ole tainnut koskaa nähdä hevosella noin ihmismäistä silmää, kuin tuolla oikeanpuoleisella hepalla. Se kirjaimellisesti tuijotti minua. :D Normaalistihan niillä on silminä vain sellaiset ruskeat napit.
Anyway! Fiksuja eläimiä nuo hevoset! Hienosti tulivat luokseni, kun heiluttelin ruohokasaa kädessäni ja huusin, että minulla olisi tuoretta ruohoa. :D
Ps. Junaliput ostettu Lontooseen ensi viikolle!!