Iisin viikonlopun musasuositus

solagnekollaasi2.jpg

Tämän viikon perjantaina Beyoncén sisko Solange julkaisi pitkän tauon jälkeen uuden ja odotetun albumin, joka kantaa nimeä A Seat At The Table. Koko albumi on ihan täydellinen anthem rauhallisille viikonlopuille, jotka pitävät sisällään myöhään nukkumista, hyvää ja laadukasta ruokaa, kynttilöitä ja rauhallisia syyskävelylenkkejä. (lue: oma viikonloppuni pitkästä aikaa)

Välillä albumin soidessa taustalla täytyi oikein höristellä korviaan, sillä paikoittain Beyoncén ja Solangen lauluäänessä on paljon samaa. Erityisen hyvin se korostuu rauhallisissa balladeissa, joita albumilta löytyy paljon. Tunnistan levyltä myös jotain ihan pieniä Destiny’s Child aikojen -balladiviboja tälle vuosituhannelle päivitettynä.

Jospa se Solange nyt vihdoin saatais ens kesänä Flow’hun!

// kuvat Solangen Facebookista.

// EDIT! Lisäsin tähän vielä kaksi tuoretta musavideota Solangen albumin kappaleista. Nää on niin upeita, et pakko vaan tuijottaa!

https://www.youtube.com/embed/S0qrinhNnOM?rel=0&controls=0&showinfo=0″ frameborder=”0″ height=”315″ width=”560″>

kulttuuri musiikki