KUUKAUDEN TUOTE: ihanasti aurinkoon
Heinäkuun alun epävakainen sää saa toivomaan äkkilähtöä, tänäänkin sataa reippaasti koko päivän.
Sateesta huolimatta kuukauden tuotteeksi valikoitui aurinkosuojasarja Algamaris. Postasin innoissani näistä jo keväällä, eikä ihastus ole hälvennyt lainkaan. 50+ suojakertoimen voide käytettiin loppuun Välimeren risteilyllä, ja meidän pian kaksivuotiaamme palasi matkalta kotiin lähes yhtä vaaleaihoisena kuin lähtiessäänkin, iho ei edes punoittanut kertaakaan reissun aikana. Atopiaan taipuvainen hipiä tykkäsi kaakaovoita sisältävästä suojavuoiteesta todella, myös taiveihottuma katosi.
Minä läträsin onnessani kookostuoksuisella 30 -suojakertoimen voiteella.
Lyhyesti: Algamaris-tuotteet ovat 100% luonnollisten mineraaliaurinkosuoja-aineiden, 100% luomutuotettujen kasviöljyjen ja patentoidun Alga-gorria yhdisteen ansiosta luonnollinen ja laadukas vaihtoehto kemiallisille aurinkosuojatuotteille.
Algamaris -aurinkosuojatuotteet ovat siitäkin mahtavia, että jokaiselle löytyy oikea. On suihketta, voidetta ja stikkiä, ja kunnon suojakertoimet.
Ja jes, bongasin että Algamaris -tuotteet ovat heinäkuussa tarjoushintaan Ruohonjuuressa. Helteinen heinäkuu, mikset sä jo tuu?!