Flunssahenkilö, laita poskipunaa

16237115_10154397379363667_107957133_n.jpg

Flunssa iski, olo on kurja. Oloa ei paranna se, että peilistä katsoo harmaa ja väsynyt hahmo. Siispä mukavat, mutta kivat vaatteet päälle ja hetkeksi siveltimet käteen. Kun sipaisee tummat silmänaluset ja ihon kirjavuudet piiloon, lisää hiukan poskipunaa ja hoitavaa huulivoidetta, fiilis paranee ainakin hiukan välittömästi.

L´oréal Paris Infaillible Blush Paint -poskipuna on tulossa myyntiin aivan pian, ellei jo löydykin. Paletista löytyy poskipuna menoon kuin menoon, kesään ja talveen. Ihastuin erityisesti hiukan hohtavaan, persikansävyiseen nappiin.

Erikoispeittävän, valoa heijastavan Dermablend -meikkivoiteen sekä Meikkipäiden suosikkihuulituotteen Clarins Instant Natural Lip Perfectorin löytää Meikkipäiden Beauty Boxista. Kiitos muuten jo boxin tilanneille, teitä on monta <3 Toivottavasti olette jo saaneet pakettinne ja päässeet kokeilemaan tuotteita.

Lopuksi vinkki parhaisiin nenäliinoihin. Serla Raikas Menthol -tuoksunenäliinat ovat varsinainen pelastus. 

16237872_10154397379413667_408068457_n.jpg

Parantukaa pian, kanssakipeilijät! t. Laura Meikkipää

 

Kauneus Terveys Iho Meikki
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.