Kesän ykköstuote, todellinen ”joka paikan purnukka”

P1010054.jpg

Ensinnäkin tarina, miten tutustuin tähän huikeaan kotimaiseen uutuussarjaan. Olen meikannut muutamia kertoja Laponie of Scandinavian -perustajan Kristinan, ja voin kertoa, että kukaan ei ole niin kiinnostunut kosmetiikkatuotteista ja niiden raaka-aineista kuin hän. Pakissani on tuotteita ympäri maailman ja Kia tiesi niistä jokaisen. Niinpä en ollut lainkaan yllättynyt kun kuulin hänen perustaneen oman kosmetiikkabrändin.

Tuotteita on markkinoilla vasta  kaksi,  lisää on tulossa pian. Vegaaninen sarja ei sisällä ”höpötuotteita”, vaan on ydinajatuksena on tarjota tehoaineet ilman mitään ylimääräistä

Tällä hetkellä käsilaukussani huulirasvan paikan on vienyt All-Around Balm. Pikkuinen pakkaus on täynnä tehoa. All-Around balmilla hoidetaan kuivat huulet, räjähtäneet kynsinauhat, pikkuiset haavat ym. Raaka-aineina on käytetty mm. argan- ja rapsiöljyjä. Kolmevuotias tyttäreni osaa jo pyytää pikkupurkkia esiin tarvittaessa.

P1010088.jpg

Kannattaa tutustua myös Laponie of Scandinavia Face Oil -kasvoöljyyn.

Tuotteet saatu.

kauneus iho testit meikki