Ihanin hammastahna ikinä
Kun hankin ystävän suosituksesta ensimmäisen kerran Marvis-hammastahnaa kotiin, ajattelin että ompa kallis tahna, mutta koska pakkaus on niin hieno, sorrun tämän kerran. Tämän jälkeen perheessämme ei ole enää muuta hammastahnaa käytetty.
Marvis italianainen suunhoitosarja, joka tarjoaa pientä luksusta arjen yksinkertaisimpaan asiaan eli hampaidenhoitoon. Osa mauista on fluorittomia. Marvis-hammastahnoihin ei ole lisätty keinotekoisia väriaineita eikä niitä ole testattu eläinkokeilla.
Makuja on seitsemän ja ensimmäisen hankinnan tein täysin pakkauksen värin vuoksi. Valitsin silloin Licorice eli lakritsin maun, koska musta-hopea pakkaus puhutteli minua eniten. Sittemmin perheemme suosikiksi on noussut sininen Aquatic Mint, joka on maultaan ehkä kaikkein perinteisin, mutta ah, niin täydellisen raikas.
En osaa oikeastaan edes sanoa miksi tämä luksustahna on ajanut kaikkien muiden hammastahnojen ohi ja rakastan sitä niin paljon. Se on vaan niin hyvä! Tahnaa kuluu todella vähän eli se on äärimmäisen riittoisa. Saatavilla on myös matkoille täydellinen pieni tuubi. Suu tuntuu aina ihanan raikkaalle ja hampaat puhtaille. Kyllä kelpaa hymyillä!
Jälleenmyyjät Marvis-hammastahnoille löydät täältä.