Pieleen mennyt hippideotesti ja uusi yritys
Kun aloitimme Meikkipää -blogimme, yksi yhdessä Riian kanssa pyörittelemistämme aiheista oli luomudeotesti. Naurattaa vieläkin, kun tuolloin katsahdimme samanaikaisesti toisiamme ja huudahdimme yhteen ääneen: ” Mä en sit ainakaan testaa!” Aikaa piti kulua ennen kuin olin valmis kokeilemaan luonnonkosmetiikan deodoranttia.
Tänä kesänä ollaan mökkeilyn myötä kiinnitetty perheessä enemmän huomiota pesuaineisiin ja niiden luonnonmukaisuuteen. Niinpä hyppy ”hippidödöjen” maailmaan ei ollut järin suuri. Kun vielä lisäksi herkistyin vuosikausia käyttämälleni deodorantille, tuntui hyvältä idealta testata miten luomudeo toimii.
Niinpä aion antaa mahdollisuuden uusille tuotteille. Testaan kahta luomuvaihtoehtoa: Mádaran Bio-Active Deodoranttia sekä Urtekramin Kokos Cremeduoa.
Raportoin sitten kuinka käy. Testaan molempia kahden viikon ajan. Halataan kun tavataan, ja kertokaa jos tuoksahdan jotenkin oudolta.