Tehoduo pelastaa jetlagmonsterinaaman

image.jpeg

image.jpeg

Tiedättekö semmosen kun katsoo peiliin piiitkän lennon jälkeen?

JEP, mitä tapahtui meikkivoiteelle, entäs noi pöhöttyneet kasvot ylipäätään, jättihuokoset, ja turvonneet silmät. 

Vielä ekana aamuna kotonakin näyttää kummalta?  On aika ottaa järeät aseet käyttöön!

Paras ja nopein apu on seuraava: jättilasi jääkylmää kivennäisvettä huiviin, ja Glamglow -mutanaamio sekä kasvoille että silmille. Naamiot poistavat turvotusta ja freesaavat heti. Kasvonaamion jälkeen iho tuntuu napakammalta, ja ihohuokoset ovat selkeästi supistuneet.

Tämän jälkeen kevyt meikki, silmiin ehdottomasti rajaukset ja huuliin kunnon puna. Aurinkolasit ja hymy kantavat pitkälle.

Mua hymyilyttää vieläkin kun Riia Meikkipää kysyi muistinko suihkutella jotain ihanaa suihketta kasvoille lennon aikana. Hah, kolmen lapsen kanssa olen onnellinen että selviydyttiin ilman vaatteiden vaihtoa koko paluumatka. Suihkut sille!

Jetlagtilanteiden lisäksi suosittelen näitä tuotteita  käytettäväksi aina kun haluaa näyttää erityisen hyvältä.

Kauneus Iho Testit
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.