30 v. ja neitsyt
Sitä löytää mukavan miehen, jonka kanssa juttu luistaa ja molemmat osapuolet ovat kiinnostuneita. Pienenä ihmetyksenä naisella on kuitenkin, kun mies ei yritä useankaan tapaamisen jälkeen suudella. Sitten nainen muistuttaa itseään, että aloitteen voi tehdä myös nainen ja lopettaa ihmettelemästä asiaa. Tulee puhetta siitä, kuinka kauan on oltu sinkkuja. Mies on ollut pitkään. Tulee kysyttyä, että kai siihen aikaan on sisältynyt yhden yön juttuja. Ei ole. Ei ole koskaan harrastanut seksiä.
30-vuotias mies ja poikuus menettämättä.
Ensimmäinen ihmetykseni, että miksi?
Ei ole aseksuaali, ei ole homoseksuaali, ei ole uskonnollinen, ei ole neitsyt omasta tahdostaan. Ei vain ole sellainen, joka uskaltaisi lähestyä naista kovinkaan helposti. On vain ujo.
Mitä nainen tästä ajattelee?
- järkyttävää
- mikä tässä miehessä on vialla?
- aika söpöä
- hyi en halua enää sellaista teinisähläystä sänkyyni!
- perustuuko hänen tietämyksensä pornoon?
- tietääkö hän edes mitään naisen alapäästä?
- voisihan hän olla hyväkin
- voisin opettaa hänet juuri sellaiseksi kuin haluaisin
- voiko tällaisen henkilön kanssa harrastaa seksiä ennen kuin on varma, että haluaisi seurustella hänen kanssaan?
- pitäähän tätä miestä auttaa ongelmassaan!
- enkai ottaisi häntä säälistä?
- olisi kunnia saada olla hänen ensimmäinen
- onhan se eka kerta kokeneenkin kanssa usein aika sähläystä, niin eroaisiko tämäkään siitä
Eli mitä nainen ajattelee tällaisesta miehestä? Ristiriitaisesti, ei ehdoton EI, mutta hämmentävää. Varmasti meistä naisista löytyy sekä niitä, joita tilanne miellyttää ja varmasti myös niitä, jotka eivät pääse yli järkytyksestään – ja jotain siltä väliltä.
Ja pääsikö hän poikuudestaan eroon..? Se jää nyt salaisuudeksi.