
- Auringonvalo. Vihdoinkin alkaa tuntua siltä, että ollaan lähempänä kevättä ja valoisempia päiviä.
- Vaatekaapin päivittäminen – ikuisuusprojekti, jonka olen saanut vuodenvaihteen jälkeen hyvin alulle. On helpottavaa myydä sekä lahjoittaa käyttämättömiä vaatteita ja hankkia hiljalleen tilalle uusia, laadukkaampia sekä aikaa kestäviä vaatekappaleita. Ostin muun muassa pitkään haaveilemani Marimekon Disjunktio Lokki -neuleen sekä ruskean ”lentäjäntakin” Zadaan kautta.
- Haalarinkastajaiset – ihana ilta ihanien ihmisten seurassa. Ja nyt saa käyttää haalareita luvan kanssa!
- Ystävät: heidän seura tekee aina onnelliseksi, mutta erityisesti viime aikoina läheisten seura on tuntunut erittäin merkitykselliseltä.
- Indiana Jones -elokuvat. Nostalgiapläjäys, joka saa minut edelleen haaveilemaan urasta Dr. Jonesin kaltaisena arkeologina.

- Lisääntynyt liikunta, olipa se sitten lihaskuntoa kotona tai ulkoilua itsekseni/toisen seurassa. Salilla en vieläkään uskalla koronatilanteen vuoksi käydä, mutta ehkä sillekin tulee pian aikansa ja paikkansa.
- Oman hiusvärin kasvaminen. Vaikka vaaleammat hiukset olivat ihanat, en kuitenkaan jaksa ylläpitää mitään hiusväriä kauaa. Sen vuoksi haluan kasvattaa oman värini takaisin ja ottaa ehkä tulevaisuudessa hieman raitoja lisäksi.
- Löfbergs -kahvi – ostan Jubileumia aina kotiin, koska se on parasta kahvia ikinä!
- Tuotteiden käyttäminen loppuun. Ehkä vähän outo onnellisuuden aihe, mutta saan tietynlaista mielihyvää kun pitkään pyörineet shampoot ja kosmetiikka on käytetty pakkaus kerrallaan loppuun. Anyone?
- Uudet seurattavat tilit YouTubessa ja Instagramissa. Välillä vuosia seurattuihin tileihin sekä heidän luomiinsa sisältöihin saattaa kyllästyä, jonka vuoksi on kivaa löytää uutta seurattavaa. Ja ehkä sen myötä myös palata vanhemman sisällön pariin.