Muistelmia ja syksytäpinä
Tänään näin Ilonaa ja päätin pohdittuani tätä ääneen pitäväni ihan julkista blogia. Eli ne lukee, ketä kiinnostaa. En lähde valitettavasti superjännille seikkailuille (tai siis kuka sitä tietää!), mutta koitan päivittää kuulumisia tänne.
Iski pieni kateus, kun Ilona ”pääsee” takaisin kouluun ja itse lähtee taas maailmalle. Viime syksy meni kandin parissa ja kevät vaihdossa Itävallassa, joten tavallista kouluarkea on eletty viimeksi aika pitkä aika sitten. Kyllä sitä vielä ehtii onneksi 😉
Tietyllä tavalla alan olla jo aika täpinöissä, että ensi viikolla alkaa uudet työt taas. Tämän viikon haasteena kun on viimeistellä tämän kesän työt. Ainahan on jännä mennä ekaa kertaa uuteen paikkaan töihin!
Ja sitten olisi myös se ihana pakkaaminen ja viimeiset käytännön asiat. Tuntuu, että olen ottanut sunnuntain lähdön liian kepeästi. Mitäköhän olen unohtanut?
Ja sitten tässä vielä pari kuvaa nostalgian vuoksi meidän saksanvuodelta 2002!
Nyt pakkaamaan!
– Ella