Ihan inspiksissä
”Kevät on täällä ja elämä on ihanaa!” -Muumipeikko
Näin tosiaan on. Kun viruu lähes viikon ajan kotona, niin jopa roskakatoksella vierailu tuntuu lähes eeppiseltä kokemukselta. Hauskaa, että kipeänä en jaksanut esim. lukea tenttiin, mutta sen sijaan verkkokalvoni ahmivat Solsidania 50 jakson edestä alle viikossa. Enemmänkin olisi mennyt, mutta kaudet loppuivat kesken, fan! Nyt olen ollut viikon ajan terveiden kirjoissa ja antanut voimien palautua kaikessa rauhassa. Viimeisimmästä kävelylenkistä on kulunut se parisen viikkoa. Silloin jolkottelin vielä henkseleitä kaipaavissa toppahousuissani, mutta nyt vaatetusta on saanut keventää oikein urakalla ja sekös kirvoittaa aurinkoisen hymyn suupieliin.
Totta vie, lämminneet ilmat ovat herättäneet tyylini talviunilta ja pitkästä aikaa pukeutuminen innostaa. Tuntuu muutenkin, että olen täynnä hyvää energiaa ja tankkaan sitä lisää ympäriltäni – Olen selkeästi onnistunut tuppautumaan oikeiden ihmisten seuraan! Ajatukseni pursuilevat ideoita siihen malliin, että niitä on tarpeellista kynäillä muistiin, sillä saattaahan jokin niistä olla tulevaisuudessa käyttökelpoista matskua.
Eilen minulla oli ilo tavata ensimmäistä kertaa ihana Laura, jonka kanssa meillä on yhteinen lempielokuva Kaiken teoria. Laura on media-alan opiskelija ja rakentaa omaa valokuvausyritystä Laura Paula Maria Photographya. Vietimme kivan juttu- ja kuvaustuokion, jonka jälkeen varmistuin siitä, että haluan käyttää Lauran kuvauspalveluita jatkossa blogikuvauksen merkeissä. Täten voin siis tarjota monipuolisempaa kuvamateriaalia teille lukijoille ja kehittää blogia, mikä motivoi satsaamaan tähän hommaan.
Hyvää mieltä ja inspistä sun viikkoon!<3
-Jasmin