Laatuaikaa sukunaisten kanssa!

Perjantaina vihdoin koitti historiallinen naistenilta, kun suvun kesken keräsimme kaikki paikalle pääsevät naiset viettämään aikaa yhdessä. Ihme kyllä, vaikka muuten vietämme kaikki mahdolliset juhlapyhät ja -päivät suvun kanssa yhdessä, taisi tämä olla kuitenkin ensimmäinen yhteinen baari-ilta!

Illan aloitimme jo kuuden maissa, kun kokoonnuimme serkkuni Roosan luo nyyttärimeiningillä syömään. Päätimme syödä ”tacosaldea”, nachoja ja muita hipustuksia. Omalle kohdalleni osui guacamolen tuominen paikalle ja kyllä se vain niin on, ettei sitä ole koskaan tarpeeksi!
Alkuillan yllätyksiä oli suoraan Roosan ikkunasta näkyvät ilotulitukset, ja suunnittelimmekin jo tuolirivejä ikkunan eteen olohuoneeseen Itsenäisyyspäivän ilotulituksia varten.

Punaviinin, hetkessä kadonneiden karkkipussien ja Vain Elämään jälkeen suuntasimmekin vakiopaikkaani Pub Ukko Nooan yksille, josta siirryimme Ilves Night Clubiin. Alunperin tarkoituksenamme ei ollut lähteä ticoticoilemaan yökerhoon lainkaan, mutta kuultuamme paikalla olevan YleX:n Matti Airaksisen soittamassa ysärimusaa, päätimme lähteä nostalgioimaan Ukko Nooasta alakerran puolelle. Ja voi miten se olikin hyvä päätös!
Joimme frozen margaritoja, juorusimme, löysimme yhdelle serkuista miehen ja tanssimme tunteja hiestä märkänä ja tukka räjähtäneenä E-typen, Scooterin, XL5, Sash!in, Spaissareiden, Bäkkäreiden, Movetronin ja joka ikisen 90-luvun hittibändin tahdissa.

Eikä minulla ole muuten koskaan ollut niin hauskaa yökerhossa.

DSC_1931.JPG

DSC_1939.JPG

DSC_1946.JPG

DSC_1955.JPG

DSC_2013.JPG

DSC_2019.JPG

DSC_2022.JPG

DSC_2024.JPG

DSC_2040.JPG

DSC_2045.JPG

DSC_2047.JPG

DSC_2049.JPG

DSC_2059.JPG

DSC_2062.JPG

DSC_2064.JPG

DSC_2084.JPG

Kiitos illasta, likat!

suhteet ystavat-ja-perhe musiikki ruoka-ja-juoma