LOOKING FOR THE PERFECT DRESS
Mun mielestä juhliin on kiva panostaa asulla, kengillä sekä muilla asusteilla. Varsinkin, jos kyseessä on vähän hienompi tai isompi tilaisuus. Nyt loppu kesästä, elokuussa, mun serkku menee naimisiin ja etsinnässä on siis täydellinen mekko tähän rakkauden täytteiseen juhlaan. Mikään pakkohan ei tietenkään aina ole ostaa uutta, omasta vaatekaapista/-huoneesta mahdollisesti löytyy juuri se oikea tai kirpparilöytönä voi osua täydellinen yksilö.
Mun vaatehuoneesta ei nyt kuitenkaan omaan silmään osu mikään sellainen mekko, jonka haluaisin laittaa, joten nettikauppoja on tullut ankarasti selailtua. Nelly.com, Bubbleroom, Zalando on ollut mulla nämä lähteet. Pääpiirteittäin ilmeisesti haluan vaalean roosan värisen sekä asusteissa ruusukultaa, vaikka toki joitakin poikkeuksiakin oli.
Häihin pukeutuessa mun mielestä, asu ei saa olla liian seksikäs. Toki tämä riippuu ihan millaiset häät tai hääpari on kyseessä, mutta mä en halua, mekonhelmani olevan niin lyhyt istuessa, että kaikille on selvää, emun olevan nainen.




Sitten olisi pari sinertävää vaihtoehtoa:


Tälläiset nousi mun suosikeiksi, ja mielelläni otan kommentteija (helpottaakseni omaa päätöstä) mikä oli sun lemppari mekko! <3
Linkit mekkoihin:
https://www.bubbleroom.fi/fi/vaatteet/naiset/make-way/midimekot/selena-dress-dusty-pink
https://www.bubbleroom.fi/fi/vaatteet/naiset/blue-vanilla/maksimekot/floral-kimono-midi-dress-pink